Vaterpolisti Crne Gore razbili su Španiju 18:14 i plasirali se u polufinale Evropskog prvenstva za U16 selekcije!
Sjajnom igrom u četvrtfinalnom duelu Crna Gora je pobijedila Španiju 18:15 (4:4, 5:2, 3:5, 6:3), a sjutra će se od 18 sati protiv Italije boriti za plasman u finale.
Od prvog minuta utakmice u Istanbulu bilo je jasno da naš tim ima energiju i kvalitet za pobjedu, a u drugoj četvrtini i potpuno preuzeo kontrolu.
Crna Gora je stekla tri gola prednosti i do kraja nije ispuštala vođstvo.
Španija je uoči posljednjih osam minuta smanjila na 12:11, da bi u četvrtom periodu, golovima Danila Roganovića, Andreja Durutovića i Luke Cerovića, “ajkule” riješile meč - povele su 18:14 minut i po prije kraja.
Danilo Roganović je bio briljantan sa sedam golova, Andrej Durutović je upisao četiri, Dimitrije Milić tri, a po jedan Luka Cerović, Luka Dragović, Danilo Savović i Luka Popović.
Nesmijemo izostaviti ni naše sjajne golmane koji su cijelo prvenstvo neprikosnoveni stub odbrane, Jakša Milanović i Stefan Vraneš.
mr
Bravo... Vrhunska igra... Može i medalja...
Hisen Babajic
BRAVOOOOO!!!!!