22 °

max 30 ° / min 16 °

Utorak

02.09.

30° / 16°

Srijeda

03.09.

29° / 17°

Četvrtak

04.09.

32° / 18°

Petak

05.09.

32° / 20°

Subota

06.09.

34° / 21°

Nedjelja

07.09.

34° / 20°

Ponedjeljak

08.09.

35° / 22°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Putin rekao da Rusija nikada nije bila protiv članstva Ukrajine u EU

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Putin rekao da Rusija nikada nije bila protiv članstva Ukrajine u EU

Izvor: Reuters / Antena M

Autor: Portal Antena M

  • Viber

Predsjednik Rusije Vladimir Putin rekao je danas da Moskva nikada nije bila protiv potencijalnog članstva Ukrajine u Evropsku uniju, te da smatra da je moguće pronaći konsenzus u obezbjeđivanju sigurnosti i Rusije i Ukrajine.

Govoreći u Kini tokom posjete, Putin je izjave evropskih lidera da bi Rusija jednog dana mogla napasti dublje u Evropu nazvao "histerijom" i "pričama za horor".

Kada je riječ o Ukrajini 2022. godine, Rusija je, kako je rekao Putin, bila primorana da reaguje na ono što je nazvao pokušajem Zapada, uz pomoć vojnog saveza NATO, da apsorbuje cijeli postsovjetski prostor, imajući u vidu sigurnosne implikacije za Moskvu.

"Što se tiče članstva Ukrajine u EU, mi se nikada tome nismo protivili", rekao je Putin slovenačkom premijeru Robertu Ficu tokom razgovora u Kini. "Što se tiče NATO-a, to je druga stvar".

Putin je rekao da je o sigurnosti Ukrajine razgovarao na samitu 15. avgusta na Aljasci sa predsjednikom SAD Donaldom Trampom.

"Postoje opcije za obezbjeđenje sigurnosti Ukrajine u slučaju završetka konflikta", rekao je Putin. "I čini mi se da postoji mogućnost da se ovdje pronađe konsenzus".

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR