Dok Budva sve više postaje grad nelegalne gradnje, aktivisti grupe „Budva, naš grad“, predvođeni Nikolom Jovanovićem i Petrom Odžićem, svakodnevno šire uvrede i primitivizam kako bi skrenuli pažnju sa stvarnih problema. Na više lokacija u centru grada niču divlji objekti, a budžet Opštine se istovremeno oštećuje za milionske iznose, navodi Opštinski odbor Nove srpske demokratije Budva.
“Sve ukazuje na poznati DPS recept – puni se privatni džep, a iz tih sredstava se paralelno finansira izborna kampanja. Koruptivne prakse iz perioda vladavine OKG DPS-a, koje su Budvu ostavile u milionskim dugovima, sada se nastavljaju u režiji nove ekipe okupljene oko „Budva, naš grad“. Jovanović i Odžić, koji se u javnosti predstavljaju kao borci za poštenje i zakonitost, ne primjećuju (ili ignorišu) činjenicu da se na stotinak metara od zgrade Opštine gradi novi privremeni objekat, koji se povezuje sa Neđom Pekovićem i njemu bliskim licima. Tako izgleda “pošteno” upravljanje gradom po mjeri grupe “Budva, naš grad”, ističu u saopštenju.
U međuvremenu, dodaju, Program privremenih objekata nije donijet, a sjednica koja je nakon tri mjeseca zakazana – opet je odložena.
“Odgovornost se pokušava prebaciti na državne organe, kako bi se prikrili kriminal, bezakonje i činjenica da već skoro dvije godine namjerno nije usvojen ključni planski dokument. Ćutanje nove budvanske vlasti, praćeno svakodnevnim vulgarnim i uvredljivim objavama na društvenim mrežama, jasno ukazuje na politički diskurs koji je srozan na najniži nivo. Takvo ponašanje je direktna posljedica skupe izborne kampanje Jovanovićeve grupacije, koja sada dolazi na naplatu”, ističe Opštinski odbor Nove srpske demokratije Budva.
Za finansiranje kampanje i kupovinu glasova korišćeni su, tvrde oni, pojedinci iz kriminalnih struktura.
“Aktivistima poput Slavka Filipovića, zvanog “Vam Dam” (poznatog po incidentima), i Neđa Pekovića (povezanog sa nelegalnom gradnjom), kao i drugima koji postavljaju divlje objekte, data je potpuna sloboda djelovanja. Građani se, u međuvremenu, bombarduju izmišljenim aferama i senzacionalističkim objavama funkcionera Opštine Budva, kako bi se pažnja skrenula sa stvarnog problema”, ističe Opštinski odbor Nove srpske demokratije Budva.
Pozivaju nadležne državne organe da hitno reaguju i zaustave bezakonje koje direktno ugrožava javni interes građana Budve.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR