STEGA izražava duboku zabrinutost povodom informacije da je predsjednik države primoran da traži zaštitu od Uprave policije od prijetnji potpredsjednika Vlade.
Pitaju se šta onda da očekuju građani Crne Gore u pogledu svoje bezbjednosti kada se ugrožava bezbjednost predsjednika Crne Gore prilikom vršenja njegovih Ustavom definisanih nadležnosti.
"STEGA posebno skreće pažnju na činjenicu da "motiv" prijetnje, kako se navodi, leži u poslovanju "Plantaža" na šta su članovi redakcije za ekonomiju STEGA-e više puta upozoravali jasno upozoravajući na "rasprodaju imovine i pljačku ovog privrednog društva od posebnog interesa za državu sa raznih adresa".
Stoga, javno objavljenu "prepisku" treba posmatrati u kontekstu budućnosti "Plantaža" koje se zadnju deceniju razaraju usljed dominacije "parcijalnog i političkog" u odnosu na javni interes.
Stoga, poslanici crnogorskog parlamenta u ponovljenom postupku glasanja o Zakonu na porez na promet nepokretnosti trebaju da o svim ovim činjenicama posebno povedu računa, a u konačnom očekujemo hitnu i jasnu reakciju predsjednika Vlade koji je dužan reagovati državnički odgovorno i sa jasnim konsenkvencama prema "neprimjerenim i društveno opasnim" pojavama, ali i jasnim stavom prema perspektivama "Plantaža", navode iz STEGE.
Delvidek
@Anon Upravo to. Oburdavaju prepoznatljive Crnogorske brendove, koji su cinjeli okosnicu izvoza. Prvo je Dritan direktno doveo do gasenja KAP-a, a sad Djeljosaj oce da utuli Plantaze. Jedva je prije 20 godina sprijeceno gasenje. Albanci izvrsioci radova pod dirigentskom palicom Srba.
Anon
@Mila K ako si ti ona Mila K koja je ekonomski stručnjak precizno bi opisala gdje je problem Plantaža. U 'Oslobodiocima' u njihovoj tendenciji da je bace na koljena, prodaju i pokupe proviziju za taj posao. Sada i znamo ko je zadužen za to, Djeljošaj se bavi svojim interesima a ne albanskim.
Delvidek
@čitalac Prestani da se blamiras covjece