Predsjednik Bošnjačkog vijeća u Crnoj Gori Suljo Mustafić i predsjednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća u Srbiji Fuad Baćićanin ocijenili su da je veoma značajno nastaviti sa zajedničkim projektima na polju očuvanja kulturne, nacionalne i jezičke baštine i unaprijeđenju društvenog položaja bošnjačkog naroda, saopšteno je iz Bošnjačkog vijeća u Crnoj Gori.
Kako su kazali, na sastanku u Rožajama razgovarano je o pripremama za predstojeću regionalnu manifestaciju povodom 28. septembra, Dana Bošnjaka, koji organizuje Matično društvo bošnjačkih vijeća, a domaćin je BNV u Srbiji.
“Ukazano je da je zajednički interes osiguranje demokratskog ambijenta u regionu u kojem će se poštovati ljudska i manjinska prava i slobode i gajiti institucionalna zaštita identitetskih i drugih posebnosti, svih naroda i građana”, istakli su u saopštenju.
Još jednom je, kako su dodali, naglašeno da Matično društvo bošnjačkih vijeća, smatra nedopustivim nedavno podizanje međunacionalnih tenzija i uvredljivu retoriku viđenu tokom dešavanja u Novom Pazaru, očigledno iniciranih od strane vladajućih struktura i dijela medija u Beogradu.
“U tom smislu posebno je ukazano da bošnjačka vijeća predstavljaju značajan most kulturne i identitetske saradnje koji povezuje države regiona i snažno podupiru demokratske i integracione procese, koji su najbolja brana destruktivnim pojavana i pokušajima izazivanja nestabilnosti”, zaključili su.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR