21 °

max 29 ° / min 18 °

Ponedjeljak

08.09.

29° / 18°

Utorak

09.09.

29° / 19°

Srijeda

10.09.

30° / 19°

Četvrtak

11.09.

23° / 19°

Petak

12.09.

29° / 18°

Subota

13.09.

29° / 20°

Nedjelja

14.09.

29° / 20°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Krapović u UN-a u Njujorku: Stabilnost Zapadnog Balkana ostaje ključna za ukupnu evroatlantsku bezbjednost

Izvor: Ministarstvo odbrane

Politika

Comments 1

Krapović u UN-a u Njujorku: Stabilnost Zapadnog Balkana ostaje ključna za ukupnu evroatlantsku bezbjednost

Autor: Antena M

  • Viber

Ministar odbrane Crne Gore, Dragan Krapović, boravio je u radnoj posjeti sjedištu Ujedinjenih nacija u Njujorku, gdje se sastao sa podsekretarkom UN-a za politička i pitanja izgradnje mira, Rozmari Dikarlo.

Na sastanku je, kako piše u saopštenju, Krapović naglasio privrženost Crne Gore principima i vrijednostima UN-a, ističući da će država i dalje ostati pouzdan partner i odgovoran kontributor u promovisanju mira i stabilnosti.

Podsjetivši na značaj stabilnosti Zapadnog Balkana, ministar je ukazao da Crna Gora vanjsku politiku temelji na jačanju dobrosusjedskih odnosa, uz dosljedno ispunjavanje obaveza iz NATO i EU agende. Dodao je da zemlja aktivno učestvuje u izgradnji stabilnog i sigurnog okruženja kroz sprečavanje sukoba, učešće u mirovnim misijama i jačanje kapaciteta odbrambenog sistema.

Krapović je sagovornicu upoznao i sa prioritetima crnogorskog sistema odbrane, posebno naglašavajući implementaciju Rezolucije Savjeta bezbjednosti UN 1325 „Žene, mir i bezbjednost“ i opredjeljenost Vlade da poveća zastupljenost žena u sektoru bezbjednosti.

Podsekretarka UN-a Rozmari Dikarlo pohvalila je doprinos Crne Gore očuvanju mira i posvećenost principima Povelje UN. Istakla je da aktuelni globalni bezbjednosni izazovi zahtijevaju jedinstvo u zaštiti demokratskog poretka i ljudskih prava, te izrazila očekivanje da će Crna Gora nastaviti sa reformama i jačanjem kapaciteta u doprinosu međunarodnoj stabilnosti.

Tokom boravka u Njujorku, Krapović je učestvovao i na sastanku sa ambasadorima i predstavnicima NATO saveznica, održanom u Ambasadi Kanade pri UN.

“Tom prilikom ponovio je da će Crna Gora dosljedno ispunjavati obaveze iz NATO agende i sprovoditi odluke donesene na posljednjem samitu Alijanse, što, kako je rekao, potvrđuje jasnu opredijeljenost zemlje kolektivnoj bezbjednosti”, navodi se u saopštenju.

Na sastanku je naglašeno da stabilnost Zapadnog Balkana ostaje ključna za ukupnu evroatlantsku bezbjednost, te da prosperitet regiona direktno utiče na stabilnost Evrope i njegovo mjesto unutar evropskih i evroatlantskih struktura.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Marko

Kako je dragance pitom u Njujorku.