Gradska RTV je u avgustu bila među najmanje gledanim televizijama u Crnoj Gori. Prema zvaničnim podacima operatera Telekom i Mtel, prosječna gledanost ove televizije bila je svega 0.56% i 1.02%, što je rezultat koji je svrstava na samo dno liste emitera za koje postoje dostupni podaci, ocjenjue odbornik Evropskog saveza Miloš Mašković.
"Uprkos tome, rukovodstvo te televizije odlučilo je da sprovede rebranding u RTV Podgorica, predstavljajući ga kao korak ka podizanju profesionalnih standarda. Međutim, građani s pravom pitaju kako promjena imena može riješiti hroničan problem niske gledanosti i nepovjerenja publike?
Poređenja radi, RTV Nikšić, koja dolazi iz grada sa skoro trostruko manjim brojem stanovnika od Podgorice, ostvaruje gotovo duplo veću gledanost. To jasno pokazuje da veličina grada nije opravdanje za ovako loše rezultate, već da je riječ o nedostatku povjerenja gledalaca u programsku ponudu", navodi Mašković.
Zbog toga je, kako kaže, uputio odbornička pitanja rukovodstvu RTV Podgorica i Glavnom gradu, kako bi se javnosti konačno predočilo koliko je novca potrošeno na rebranding i na proslavu pet godina postojanja.
"Građani Podgorice imaju pravo da znaju da li se njihov novac troši na suštinske promjene ili na skupe marketinške eksperimente bez rezultata", zaključuje Mašković.
VanjaPG
Bivša Gradska TV uvodi novu emisiju / Kontroverza. To je ova: Autor i voditelj Mladen Stojović. Šta reći?