17 °

max 22 ° / min 13 °

Srijeda

07.05.

22° / 13°

Četvrtak

08.05.

21° / 12°

Petak

09.05.

20° / 10°

Subota

10.05.

21° / 12°

Nedjelja

11.05.

21° / 11°

Ponedjeljak

12.05.

19° / 10°

Utorak

13.05.

19° / 8°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Ovo je razlog zašto ne postoje fotografije na kojima je kraljica Elizabeta trudna

Izvor: Twitter

Mozaik

Comments 0

Ovo je razlog zašto ne postoje fotografije na kojima je kraljica Elizabeta trudna

Izvor: klix.ba

Autor: Ana Ašanin

  • Viber

Javnost širom svijeta je oduvijek zaintrigirana trudnoćama u kraljevskim porodicama. Međutim, fotografije na kojima je kraljica Elizabeta II trudna s razlogom ne postoje.

Kraljica Elizabeta je rodila četvoro djece: kralja Čarlsa III (1948.), princezu Anu (1950.), princa Endrjua(1960.) i princa Edvarda (1964.). Nikada nije fotografisana trudna iz razloga što je u prošlosti bio tabu da trudnice u kraljevskoj porodici budu viđene u javnosti.

Kraljevski protokol je ranije bio izrazito striktan pa je tako zabranjivao trudnicama da uopšte govore da su trudne.

New York Times je 1948. objavio kratko saopštenje u kojem je pisalo:

"Princeza Elizabeta neće učestvovati u bilo kakvoj vrsti javnog događaja nakon kraja juna."

Pet mjeseci nakon toga je rodila Čarlsa.

Takođe, nikada nije fotografisana sa bebama na stepenicama bolnice, što je u međuvremenu postalo tradicija.

Princ Villijam je bio prvi nasljednik koji je rođen u bolnici. Idući dan su princeza Dajana i kralj Čarls "pozirali" s njim ispred bolnice Sent Meri u Padingtonu.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR