24° / 14°

Plavi upisali četvrti vezani trijumf

FK Budućnost

Izvor: Fk-buducnost.me

Perfektna snalažljivost Vasilija Terzića nakon asistencije Igora Ivanovića i Panjenka sa penala Draška Božovića - tako je naša Budućnost došla do slatke pobjede od 2:0 protiv Jezera u Beranama u 8. kolu Telekom 1. CFL.

"Plavi" su potpuno zasluženo upisali četvrti vezani trijumf u prvenstvu, a treći u posljednjih 12 dana uz nesrećni poraz od Sarajeva u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Umor se zbog tog napornog ritma (utakmice na svaka tri dana) u pojedinim trenucima osjetio, ali naši momci su još jednom pokazali šampionski karakter i na 14-dnevnu reprezentativnu pauzu odlaze sa osvojenih 15 bodova iz sedam utakmica.

Prvo poluvrijeme je po teškom, ali kvalitetnom terenu proteklo u ritmu naše Budućnosti. "Plavi" su imali posjed, tražili prostor non - stop, kružili oko dobro postavljenog defanzivnog bloka plavskog Jezera. Međutim, domaćin koji je bukvalno samo tri - četiri puta prešao centar se odlično branio, praktično sa svih 11 igrača iza lopte, pa naši šampioni nikako nijesu uspjeli da naplate dominaciju u posjedu i igri.

Novom reprezentativcu Miloš Raičkoviću čist gol je odbranio jedan defanzivac Jezera u 30. minutu, nešto kasnije je još jednom novom reprezentativcu iz naših redova Ivanovića pobjegla lopta u izglednoj šansi nakon što se kapiten Draško Božović izborio kao lav da ne bude aut...

A onda je stigao 42. minut kada su plavi momci pronašli ključ za odbranu rivala - Ivanović je centrirao sa desne strane slabijom desnom nogom, a naš sjajni vezista - koji je zaslužio poziv u A selekciju - je iz drugog plana trčao bliže prvoj stativi i iz prve je pogodio malu mrežu na drugoj stativi - za 1:0.

Drugi dio je otvorila Božovićeva prečka, Jezero se malo oslobodilo, ali Budućnost je opet preuzela konce u svoje ruke što je rezultiralo stativom Panajotisa Moraitisa u 54. minutu poslije odlične akcije.

Nakon toga, naši momci su ponovo počeli da pletu mrežu oko gusto postavljene odbrane Jezera, pronalazili su načina da dođu do povoljnih situacija - probali su Ivanović, Dejan Zarubica, Moraitis, Terzić... - ali koncetracija u završnici nije bila najbolja. Jezero je naše pokušaje pokušalo da kazni iz dvije solidne situacije, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

I onda konačno dugo čekani drugi gol - kapiten Draško je pogodio sa bijele tačke u 85. minutu, a golmanu Jezera je "prodao" popularnu Panjenku. Penal je majstorski izborio Zarubica, nakon što je Raičković sjajno prekinuo akciju protivnika i pronašao našeg napadača.

Nova velika tri boda su upisana, naša ekipa je izašla iz napornog ritma kakav nije imao nijedan prvoligaški tim, a sada slijedi reprezentativna pauza (uz Raičkovića i Ivanovića u A selekciju Crne Gore pozvan Miloš Dragojević) pa se prvenstvo nastavlja 17. oktobra, kada naša Budućnost dočekuje Zetu.

JEZERO - BUDUĆNOST 0:2

BERANE - Stadion: Gradski. GOLOVI: Terzić 42', Božović 85'. Sudija: Miloš Bošković. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović, Veselin Đuranović. Žuti kartoni: Raković, Dedić, Kontić (Jezero), Bojović (Budućnost).

JEZERO: Asanović, Raković, Drešković, Radunović, Vukićević, Tmušić (45' Vučićević), Isljami (70' Redžepagić), Dedić, Kontić, Matanović (87' Muković), Mujeći (45' Osmajić). Trener: Milija Savović.

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Ćuković, Adžić, Bojović (90' Vlahović), Đuričković, Raičković, Terzić (90' Vujačić), Božović (87' Babić), Ivanović (87' Janketić), Moraitis (65' Zarubica). Trener: Mladen Milinković.