11.05.

23° / 12°

Budućnost nastavila sa sjajnim partijama: Plavi bolji od Sutjeske u derbiju

FK Budućnost

Fudbalerima Budućnosti pripao je derbi protiv Sutjeske, a pobjedu u 11. kolu Telekom Prve crnogorske lige ostvarili su i igrači Zete i Petrovca.

Budućnost je u Nikšiću savladala Sutjesku 1:0 i upisala sedmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Do druge pobjede u međusobnim duelima ove sezone, četvrte uzastopne bez primljenog gola, lider šampionata došao je golom Draška Božovića u 15. minutu.

Zeta je u Golubovcima savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrtu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja, došla je golom Vaska Kalezića u 44. minutu.

Petrovac je na DG areni slavio protiv Podgorice 3:1, za prvi trijumf ove sezone.

Petrovački tim poveo je golom Mirze Đurđevića u 14. minutu.

Izjednačio je Šaleta Kordić u 29, a novu prednost gostima donio je Rjoja Tačibana u 65. minutu.

Konačan rezultat postavio je Luka Merdović u 89. minutu.

Poslije prvog poluvremena, OFK Titograd i Rudar u podgoričkom naselju Stari aerodrom igraju 0:0.

U posljednjem meču ovog kola, u 18 sati u Tuzima, sastaće se Dečić i Iskra.