06.05.

21° / 12°

Budućnost bolja od OFK Titograda

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu OFK Titograda 2:0, u utakmici 31. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila novi trofej, do 24. trijumfa ove sezone vodio je Lazar Mijović golovima u 66. i 90. minutu.

Najbolju priliku za OFK Titograd imao je Žarko Popović, ali nije realizovao jedanaesterac u 37. minutu.

Pobjedu je upisao i Dečić, koji je u Tuzima savladao ekipu Zete iz Golubovaca 3:1.

Dečić je slavio golovima Danila Pešukića u 3, Iljira Camaja u 9. i Danila Markovića u 90. minutu i 12. trijumfom ponovo preuzeo drugo mjesto na tabeli od Sutjeske koja je u Nikšiću igrala sa plavskim Jezerom 0:0.

Važne bodove osvojio je i Petrovac, koji je na svom stadionu pobijedio Rudar 3:1 i zahvaljujući porazu OFK Titograda poslije sedam mjeseci pobjegao sa začelja tabele.

Domaći tim do pete pobjede ove sezone došao je golovima Zaima Divanovića u 6. i 89. i Igora Vukčevića u 26. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Vuk Striković u 34. minutu.

Petrovac je od 50. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je Zoran Mikijelj dobio crveni karton.

Poslije prvog poluvremena, Podgorica na DG areni vodi protiv Iskre 1:0.

Vodeči pogodak postigao je Japanac Arihiro Sentoku u 16. minutu.