01.05.

22° / 14°

Petrovac iznenadio Budućnost pod Goricom

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti doživjeli su poraz, dok je Sutjeska iskoristila remi Dečića i ponovo preuzela drugo mjesto, nakon utakmica 32. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila titulu, poražena je pod Goricom od Petrovca 2:0.

Do šestog trijumfa ove sezone došao je golovima
Mirze Đurđevića u 63. i Japanca Rjoje Tačibane u 67. minutu.

Sutjeska je u Golubovcima pobijedila Zetu 2:0 i 13. pobjedom ove sezone ponovo preuzela drugo mjesto na tabeli.

Do tri boda na Trešnjici došla je golovima Renea Mihaliča u 1. iz jedanesterca i Igora Pajovića u 63. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Rudara i Dečića u Pljevljima.

Dečić je od 85. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Abedin Hakšabanović.

Pobjednika nije bilo ni u Danilovgradu, u duelu Iskre i OFK Titograda, koji je završen 1:1.

Iskra je povela golom Miloša Bakrača u 16. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Žarko Popović u 50. minutu.

To je prvi pogodak OFK Titograda poslije deset utakmica, odnosno 978 minuta.

Iskra je seriju bez pobjede produžila na 11 mečeva, od kojih je devet igrala neriješeno.

Pobjedu u ovom kolu upisalo je i plavsko Jezero, koje je u Beranama slavilo protiv Podgorice 3:2.

Jezero je na poluvremenu imalo prednost od 3:0, golovima Mamadu Mendija u 17, Nikole Jovićević u 41. i Petra Vukčevića u 43. minutu.

Na 3:1 smanjio je Dušan Vuković u 72, a konačan rezultat postavio je Anđelko Jovanović u 83. minutu.

Budućnost je, poslije 32. kola, vodeća na tabeli sa 75 bodova i ima 24 više od Sutjeske.

Dečić je treći sa 50, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 46, dok je peti Rudar sa 42 boda.

U narednom kolu, 9. maja, sastaće se: Budućnost - Rudar, Petrovac - Iskra, OFK Titograd - Iskra, Podgorica - Zeta i Sutjeska - Dečić