25.04.

10° / 6°

Budućnost u sudijskoj nadoknadi do pobjede

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske ostvarili su pobjedu, dok je Dečić upisao poraz na startu proljećnog dijela Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Budućnost je u Podgorici, u 20. kolu, savladala barski Mornar 2:1 i zahvaljući porazu Dečića preuzela drugo mjesto na tabeli.

Podgorički tim do deset pobjede ove sezone došao je golovima Momčila Raspopovića u 57. i Andrije Ražnatovića u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za Mornar postigao je Aleksandar Vujačić u 63. minutu iz jedanaesterca.

Sutjeska je u Golubovcima savladala Zetu 1:0 i ostvarila 13. pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Marko Matanović u 82. minutu.

Dečić je u Danilovgradu poražen od Jezera 4:2.

Plavski tim do šeste pobjede vodili su Argentinac Rodrigo Faust u 5. i 24, Armin Bošnjak u 81. i Aldin Adžović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strijelci za ekipu iz Tuizi postigli su Kristijan Vuljaj u 20. i Aleksa Marušić u 39. minutu.

Važnu pobjedu ostvarila je Iskra, koja je u Pljevljima trijumfovala protiv Rudara 3:0.

Ekipa iz Danilovgrada do devete pobjede ove sezone došla je golovima Balše Sekulića u 6, Vilijana u 49. i Mihaila Perovića u 61. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Podgorice i Petrovca, koji su na DG areni igrali neriješeno 2:2.

Domaćin je poveo golom Admira Adrovića u 11. minutu.

Izjednačio je Jovan Vujović u 16, a isti igrač bio je strijelac i drugog pogotka u 22. minutu za vođstvo od 2:1.

Konačan rezultat, tri minuta kasnije, postavio je Adrović iz jedanaesterca.

Sutjeska je jesenji dio šampionata završila na prvom mjestu sa 41 bodom i ima devet više od drugoplasirane Budućnosti.

Dečić je treći sa 33, Iskra je osvojila 32, a bod manje Petrovac.

U 21. kolu, u utorak, sastatće se: Iskra - Budućnost, Dečić - Rudar, Sutjeska - Jezero, Petrovac - Zeta i Mornar - Podgorica.