14° / 9°

26.04.

15° / 8°

Sedmica Španije, šest golova Danske, Italijani lako sa BiH

Danci su preuzeli mjesto lidera grupe D u kvalifikacijama za Euto. U Kopenhagenu je savladana reprezentacija Gibraltara rezultatom 6:0.

Briljirao je mladi Robert Skov sa dva gola, dok su početak drugog dinela igre obilježili Gutkjaer i Braitvait. Peti i šesti gol Danaca postiže Kristijan Eriksen u samo sedam minuta.

Švajcarci su stigli do važnog trijumfa koji ih stavlja na drugo mjesto grupe D ispred Irske sa dva boda prednosti pred posljednje kolo.

Rumuni su priredili neugodno iznenađenje svojim navijačima pošto su Šveđani nanijeli domaćinu poraz od 2:0 golovima Berga i Kvasona u prvom dikelu utakmice. Gosti su tako kolo prije kraja osigurali plasman na finalni turnir Evropskog prvenstva.

Španci su razmontirali Maltežane u Kadizu rezultatom 6:0. Golove su postigli Morata i Kasorla u prvom poluvremenu, dok su se u nastavku na semafor upisali još Tores, Sarabia, Olmo, Moreno i Navas za laku pobnedu domaćina.

BiH će poslije poraza na "Zenici" od Italije imati prednost domaćeg terena u polufinalnoj utakmici baraža Lige B. Azuri su nastavili maksimalan niz zahvaljujući golovima Aćerbija i Insinjea u prvom dinelu igre, dok je po povratku sa pauze na 3:0 povisio Andrea Beloti.