13° / 8°

26.04.

15° / 9°

Budućnost sa penala do pobjede nad Iskrom

Fudbaleri Budućnosti u posljednjem meču 18. kola Prve lige savladali su pod Goricom ekipu Iskre 1:0, golom Božovića iz jedanaesterca u 70. minutu.

Budućnost ima tri boda više od Sutjeske, ali i meč manje.

Sutjeska je u Radanovićima igrala protiv Grblja neriješeno 1:1.

Zvanični šampion poveo je golom Boža Markovića u 52. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, tri minuta kasnije, Boban Đorđević.

Zeta je u Golubovcima savladala OFK Titograd 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Đorđije Vukčević u 74. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu gradskih rivala Koma i Podgorice, koji su na Zlatici igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Gorana Vujovića u 4. minutu.

Bod ekipi iz Donje Gorice donio je Šaleta Kordić u 70. minutu. Pobjedu u gostima ostvario je Rudar, koji je slavio protiv Petrovca 4:1.

Pljevaljski tim do pobjede vodili su Marko Krasić u 20. iz jedanaesterca, Ivan Racković u 40, Vule Vujačić 85. i Blažo Rajović autogolom u 89. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Boris Kopitović u 55. minutu.

Budućnost, nakon 18. kola, sa utakmicom manje zauzima čelnu poziciju na tabeli sa 38 bodova.

Sutjeska je je druga sa 35, Iskra je treća sa 32, a četvrta Zeta sa 28 bodova.