Barsa eliminisala Inter iz Lige šampiona

Izvor: Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Izvor: B92

Autor: Milena Aprcović

Fudbaleri Intera nijesu uspjeli da se plasiraju u nokaut fazu Lige šampiona poslije poraza sod Barselone, rezultatom 2:1, na svom stadionu.

Utakmica je počela nešto boljom igrom domaćeg tima, koji je u 5. minutu preko Dambrozija prvi put zaprijetio.

Nastavili su domaći da ređaju šanse, ali je Lukaku uspijevao da bude neoprezan i da promašuje lijepe prilike.

Barselona je tu neopreznost iskusno iskoristila i preko Peresa stigla do vođstva u 23. minutu. Izabranici Antonija Kontea su igrali u istom ritmu, ali su iste stvari i činili – promašivali.

Sve to do 44. minuta kada je belgijski napadač Romelu Lukaku uspio da zatrese mrežu španskog predstavnika i donese izjednačenje, kao i nadu za plasman u osminu finala Lige šampiona.

U drugom poluvremenu je Inter mnogo promašivao, a dva pogotka Lautara Martinesa su poništena zbog ofsajd pozicije. Ređale su se greške i promašaji sve dok mladi Fati u 86. minutu nije ugasio sve nade Intera. On je svojim pogotkom donio ne samo pobjedu Barsi već i eliminisao Inter iz Lige šampiona.

Ali ni to nije sve. Fati je postao najmlađi strijelac u istoriji Lige šampiona.

Dortmundska Borusija je dočekala Slaviju iz Praga na svom "Vestfalenu" i poslije velike borbe uspjela da je pobijedi sa 2:1 i da tako preskoči Inter na tabeli i plasira se u narednu fazu takmičenja.

Golove za Borusiju postigli su Džejdon Sančo i Džulijan Brandt dok je za Slaviju jedini strijelac bio Tomaš Souček.

Benfikina "pirova pobjeda" nad Zenitom bila je prilično ubjedjiva. Oni su sa igračem više uspjeli da pobijede rezultatom 3:0, ali svejedno nijesu došli do plasmana u narednu fazu takmičenja.

Strijelci za Benfiku bili su Ćervi i Pici, a posljednji gol je bio autogol Sardara Azmuna. Benfika je bila blizu odlaska u osminu finala, ali je Lion ipak uspio da je rastuži.

Lajpcig je vrlo rano iz dva penala stigao do vođstva od 2:0, da bi se Lion pred svojom publikom u potpunosti vratio u igru u drugom poluvremenu. Prvo je Uar u 50. minutu postigao gol, da bi Memfis Depaj donio izjednačenje i osminu finala francuskom predstavniku.