19° / 7°

24.04.

20° / 13°

Roma opravdala ulogu favorita

Fudbaleri Rome slavili su na "Luiđi Ferarisu" u Đenovi protiv "Grifona" rezultatom 1:3 (1:2).

Igrao se šest minut kada su stigli do prednosti, odlična lopta Klajverta sa desne strane, Under je samo zakačio i poslao u mrežu Đenove za 0:1.

U finišu prvog dela gosti stižu i do dva gola prednosti, autogol je postigao Biraski.

Ipak, samo minuta kasnije, iskusni Goran Pandev daje nadu domaćinu, sjajan pas Šenea pretvorio je lukavo u pogodak za 1:2.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 75. minutu Džeko vratio dva gola prednosti Rimljanima, odličan pas Pelegrinija, izbio je Bosanac sam pred golmana Đenove i lako ga matirao za 1:3.

Rimljani su, makar na kratko, preskočili Atalantu i sada su četvrti sa 38 bodova, ekipa iz Bergama ima tri manje i utakmicu manje.