13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Podjela bodova na "San Mamesu"

Atletik Bilbao zabilježio četvrti remi zaredom, Selta je stigla do boda u Baskiji (1:1).

Prvim dijelom igre su u potpunosti dominirali domaćini.

Ređale su se šanse za Martineza i Alvareza u prvih desetak minuta, kasnije su pokušali Berčiče i Munain, ali je Ruben Blanko bio na nivou.

Injaki Vilijams prvi prijeti poslije pauze, ali poslije još jednog promašaja stiže kazna. Rafinja poslije jedne od rijetkih kontri Viga upisuje gol, svoj drugi za Seltu ove sezone u Primeri. Gosti vode od 56. minuta.

Bilbao nastavlja sa pritiskom u nastavku. u 76. minutu Beltran igra rukom u svojih šesnaest metara. Sudija uz VAR pregled dosuđuje penal za domaćina, Raul Garsija ne griješi - 1:1, 76. minut.

Pred sam kraj Bilbao je mogao i do preokreta, ali šut Viljalibre blokira defanzivac Selte.