10° / 7°

22.04.

13° / 5°

Bilbao nakon penala do 1/4 finala Kupa

Bilo je 2:2 u regularnom toku meča, 3:3 poslije produžetaka, a penal-seriju Bilbao je protiv Tenerifea dobio sa 4:2 i plasirao se u četvrtfinale Kupa kralja.

Nije dobro krenulo po domaćina koji je već u drugom minutu dobio crveni karton, ni manje ni više isključen je golman Ererin.

Šest minuta kasnije, Hoselu je pogoršao stvari sa bijele tačke pošto je pogodio za vođstvo domaće ekipe.

U 17. uzvratio je Injaki Vilijams, ali je četiri minuta nakon toga Hoselu ponovo bio koban po Eskietu.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, međutim u drugom dijelu meča Atletik Bilbao je ipak stigao do izjednačenja u 54. minutu, strijelac je ponovo bio Injaki Vilijams.

Rezultatom 2:2 završen je regularni tok meča, posline čega se ušlo u produžetke.

Samo četiri minuta od početka prvog produžetka, Karlos Ruiz je zaradio drugi žuti karton, pa i Tenerife ostaje sa igračem manje na terenu.

Ali, na samom kraju prvog produžetka, domaći su iznudili penal, koji je u gol pretvorio Danijel Gomez i Tenerife.

Ipak, ostalo je još petnaest minuta Bilbau da nadoknadi taj minus i u tome je i uspio. Odolijevao je domaćin sve do 118. minuta, a onda Beršiš pogađa za treće izjednačenje u ovom meču - 3:3!

Odluka je potom morala da padne u penal-seriji.

Prva serija: Raul Garsija 1:0 za Bilbao, Sanc - 1:1

Druga serija: Munijain - 2:1, Nauel - 2:2

Treća serija: Vezga - 3:2, Hoselu - brani Eskijeta, ostaje 3:2.

Četvrta serija: Martinez - brani Ortola, ostaje 3:2, Mur - prečka, ostaje 3:2!

Peta serija: Viljalibre - 4:2, Bilbao je u četvrtfinalu!