02.05.

17° / 14°

TSC i FCSB odigrali jedan od najluđih mečeva u istoriji

Pomalo nevjerovatan meč odigrali su sinoć u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope Bačka Topola iz Srbije i rumunski FCSB, nekadašnja Steaua.

Vjerovali ili ne, završilo je 6:6, a boljim izvođenjem jedanaesteraca slavili su gosti i prošli dalje.

Domaći su već nakon 14. minuta vodili 2:0 golovima Milićevića i Duronjica, a gosti se do kraja prvog dijela vratili u igru pogotkom Komana. Bačka Topola je pred sami kraj prvog poluvremena ostala bez Ponjevića koji je dobio crveni karton pa im je posao bio otežan.

U nastavku pet golova. Antonić i Tomanović su pogađali za domaće, a za goste dva puta Man, te autogol Blaža, za 4:4. Otišlo se na produžetke. Posljednja dva gola postignuta su u 93. i 94. minutu.

Tek što je počelo crveni karton za Siladjija, pa su domaći ostavili sa devetoricom. Koristi to Man za 4:5, no Tumbašević brzo vraća na 5:5. Petre u 108. minutu pogađa za 5:6, no Tomanović tri minuta prije kraja produžetka postavlja nevjerovatnih 6:6.

Šlag na tortu bili su jedanaesterci. Banjac je promašio kod domaćih, svi ostali u oba tima su pogađali i Rumuni idu dalje.