16° / 12°

03.05.

17° / 11°

Kordić vodio Podgoricu do pobjede i prvog mjesta

Fudbaleri Podgorice pobijedili su danas na DG areni pljevaljski Rudar 2:0, u utakmici devetog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Podgorica je do pete pobjede ove sezone i čelne pozicije na tabeli došao golovima Šalete Kordića u 42. i 78. minutu.

Podgorički sastav iskoristio je remi Dečića i ponovo preuzeo prvo mjesto.

Dečić je u Petrovcu igrao sa istoimenim domaćim timom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Markovića u 33. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Kristijan Vuljaj u 48. minutu.

Vuljaj je u 57. minutu imao priliku da donese preokret, ali nije realizovao jedanaesterac.

Utakmica između fudbalera Budućnosti i Zete prekinuta je u 83. minutu, nakon što je ekipa iz Golubovaca napustila teren nezadovoljna suđenjem Nikole Dabanovića.

Pobjednika nije bilo u duelu Petrovca i Dečića, koji je završen 1:1.

Fudbaleri Zete su, nakon dobijenog trećeg crvenog kartona, napustili teren.

Prethodno su isključeni Vasko Kalezić u 41, Janko Simović u 73. i Srđan Krstović u 80. minutu.

U trenutku prekida Budućnost je vodila 1:0, pogotkom Draška Božovića u 75. minutu