Lukaku u 119. zakazao derbi sa Milanom

Inter se plasirao u četvrtfinale Kupa Italije. U meču osmine finala Kupa Italije, Inter je u gostima pobijedio Fiorentinu sa 2:1 poslije produžetaka. U regularnom dijelu bilo je 1:1 (0:1).

Aleksis Sančes se najviše istakao u prvom poluvremenu. Prvo je pogodio stativu, a onda je napravljen penal nad njim u 37. minutu.

Poslije provere i pregleda snimka i konsultacija sa VAR sudijama, sudija je potvrdio penal, koji je izveo Arturo Vidal. Pogodio je mrežu Fiorentine u 40. minutu za vođstvo.

Izjednačenje je donio Kuame u 57. minutu, a do kraja utakmice je golman Fiorentine imao nekoliko dobrih odbrana i uveo je meč u produžetak.

Terakijano je nastavio da blista i u produžetku, pošto je imao tri sjajne odbrane.

Branio je udarce Eriksena, Lukakua i Sančesa i djelovalo je da meč ide na penale.

Ali, na scenu u posljednjem minutu stupa Romelu Lukaku. Poslije dobrog ubacivanja Barele zatresao je mrežu u 119. minutu i donio prolaz Interu.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv Milana.