21° / 14°

02.05.

17° / 14°

PSŽ na krilima Mbapea razbio Barsu, Liverpul na korak od četvrtfinala

Fudbaleri PSŽ-a i Liverpula nalaze se na korak od četvrtfinala Lige šampiona nakon trijumfa u gostima.

Francusi su na Nou Kampu razbili Barselonu čak 4:1, iako su domaći poveli golom Mesija sa bijele tačke u 27. minutu.

Golovima Mbapea u 32. i 65. gosti su preokrenuli, na 3:1 povisio je Kin pet minuta kasnije, a tačku na meč stavio je Mbape u 85. minutu.

U duelu Lajpciga i Liverpula u Budimpešti nakon prvih 45 minuta nije bilo golova. Salah je pogodio u 53. minutu za 1:0, a pet minuta kasnije u strijelce se upisao Mane.

U srijedu sastaće se Porto i Juventus, odnosno Sevilja i Borusija Dortmund.

Za 23. februar zakazani su dueli madridskog Atletika i Čelzija, kao i Lacija i Bajerna, dok će dan kasnije rivali biti Atalanta i Real, odnosno Borusija Menhengladbah i Mančester siti.

Revanš utakmice na programu su 9, 10, 16. i 17. marta.

Finalni meč biće odigran 29. maja na Ataturk stadionu u Istanbulu. Titulu brani Bajern iz Minhena.