21° / 14°

02.05.

17° / 14°

Mađari zaustavili svjetskog prvaka

Na "Ferenc Puškaš" pred oko 60 000 navijača, Francuska i Mađarska odigrale su neriješeno 1:1 meč grupe F.

U 47. minutu Fiola je postao junak domaćeg tima. Varan je napravio grešku, a Fiola poslije duplog pasa sa Salaijem zatresao mrežu.

Francuska je uspjela da se povrati u 66. minutu. Mbape se izborio za dugu loptu Ljorisa, i poslao je na sredinu kaznenog prostora, koju je dočekao Orban, koji nije dobro intervenisao, pa je praktično dodao do Grizmana koji je peontirao.

Imao je Mbape još jednu šansu, izborio se za loptu po ko zna koji put, ali je Gulači dobro odbranio.

Poslije ove utakmice Francuzi su prvi sa četiri boda, dok su Mađari treći sa jednim osvojenim bodom.

Naredni meč grupe F između Portugala i Njemačke igra se od 18 sati.