13° / 5°

Dobra partija Crne Gore u porazu pod Goricom

Tag VideoTag Gallery
Comments 16

Fudbaleri Crne Gore nisu nagrađeni za dobru igru i požrtvovanost u susretu sa Srbijom – “sokoli” su u sjajnom ambijentu pod Goricom poraženi od Srbije 2:0 u drugom kvalifikacionom meču za EURO 2024.

Iako su po prikazanom zaslužili minimum remi, izabranici Miodraga Radulovića posustali su u finišu i tako propustili priliku da materijalizuju dobar rezultat iz Razgrada.

To je prvi poraz crnogorske selekcije u kavalifikacijama, nakon startnog trijumfa u Razgradu protiv Bugarske 1:0.

Srbija je povela golom Dušana Vlahović u 79. minutu.

On je odlično reagovao nakon centaršuta Filipa Mladenovića i šutem u suprotni ugao savladao Milana Mijatovića.

Sudija je provjeravao spornu situaciju prije gola, faul nad Markom Vešović, ali je VAR potvrdio vođstvo.

Vlahović je bio strijelac i drugog gola u petom minutu sudijske nadoknade.

Crna Gora uprkos porazu nije razočarala, odigrala je dobar meč i do 78. minutu bila ravnopravan rival i imala bolje šanse.

Prva je zaprijetila u 11. minutu, nakon ubacivanja Seada Hakšabanovića, glavom je preko gola šutirao Igor Vujačić.

U izglednoj prilici bio je i Nikola Krstović u 18. minutu, nakon dodavanja Hakšabanovića, ali je lopta završila pored gola.

Veliku šansu imao je Stevan Jovetić u 20. minutu, nakon greške Vanje Milinkovića-Savića, ali je njegov pokušaj loba osujetio golman Srbije.

Jovetić je bio u prilici i u 49. minutu, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je završila u korneru.

Bio je i u šansi u 64. minutu, odlično je šutirao sa 16 metara, ali je golman Vanja Milinković-Savić fenomenalnom intervencijom sačuvao Srbiju.

Srbija je prvi put zaprijetila u 29. minutu, u šansi je bio Aleksandar Mitrović, ali je bio neprecizan.

Pored gola završila je i lopta nakon udarca rezerviste Dušana Vlahović u 50. minutu glavom pored gola.

Veliko uzbuđenje ispred crnogorskog gola u 67. minutu, u šansi je bio Vlahović, ali je Stefan Savić odlično intervenisao i izbacio u korner.

U drugom meču te grupe, Mađarska je u Budimpešti bila ubjedljiva protiv Bugarske 3:0.

Mađarska će biti naredni rival Crne Gore, 17. juna u Podgorici.

Navijači su uz baklje i pjesmu tokom dana pružili podršku našim "sokolima" da dođu do još jednog velikog rezultata.

Jedno od okupljanja je bilo i na trgu kod Sahat kule.

Podsjećamo, na startu smo savladali Bugarsku u gostima, što je dalo krilima Jovetiću i drugovima pred večerašnji okršaj sa Srbijom.