06.05.

20° / 12°

Inter gazi ka tituli

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Intera savladali su Leće kao gosti sa ubjedljivih 4:0 u meču 26. kola italijiankse Serije A.

Interu je lider Serije A sa 66 bodova, devet više u odnosu na prvog pratioca Juventus, a uz to imaju i utakmicu manje u odnosu na "staru damu".

Poveli su "neroazuri" u 15. minutu kada je Aslani sjajnim pasom uposlio Lautara Martineza, a argentinski napadač rutinski pogodio mrežu Lećea.

Prednost tima Simonea Inzagija udvostručio je Davide Fratezi koji je golom krunisao sjajnu akciju i asistenciju Aleksisa Sančeza u 54. minutu.

Samo dva minuta kasnije Fratezi se našao u ulozi asistenta, a svoj drugi gol na meču postigao je prvi strijelac lige Martinez.

Konačan rezultat postavio je štoper Intera Stefan de Fraj u 68. minutu poslije kornera i centaršuta Federika Dimarka.