20° / 14°

09.05.

20° / 12°

Odlična partija Crnogorki u remiju u Belfastu

Fudbalerke Crne Gore odigrale su sjajan meč u Belfastu protiv Sjeverne Irske, vodile su 1:0, na kraju revanš završile sa 1:1 i od višeg ranga su ih odvojile greške u finišu prvog meča i poraz u Podgorici od 2:0.

Sjajno prvo poluvrijeme i nekoliko šansi djevojaka Mirka Marića kao da su najavili gol Crne Gore… A, on je stigao u 66. minutu kada je pogodila Medina Dešić – “devetka” naše reprezentacije zakucala je loptu glavom nakon perfektnog ubacivanja iz kornera Jelene Karličić.

Pokušavale su naše djevojke i nakon toga, ali je domaćin do izjednačenja stigao nakon greške Anastasije Krstović – golmanka Crne Gore slabo je procijenila let lopte, ostavi prazan gol, a sve je iskoristila Sajmon Magil u 73.

Nakon toga Crna Gora je imala još jednu dobru šansu, kada je 16-godišnja Maša Tomašević plasiranom loptom namučila golmanku domaćih i pokazala o kakvom talentu se radi.

Liga B ovog puta ostala je san, ali je i meč na “Vindzor parku” pokazao da Crna Gora ima svijetlu fudbalsku budućnost.