12.05.

20° / 12°

Liverpul i Junajted u 1/4 finalu FA kupa

Izvor: Liverpool FC

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su izbacili Sautempton na "Enfildu" pobijedivši sa 3:0 (1:0).

"Crveni" su preko golova Luija Kumasa iz 44. minuta kada je niskim udarcem prevario Lamlija, a potom i Džejdena Dansa iz 73. koji je takođe upisao prvijenac na briljantan način, došli do mirne pobjede.

Dans je istu potvrdio u 87. minutu kada je natrčao na odbitak i savladao Lamlija.Vidjeli smo i tračak istorije. Naime, najmlađi fudbaler u istoriji Liverpula koji je zaigrao u FA kupu bio je Trejmoris Najoni, momak rođen 2007. On je dobio šansu u posljednjih 15 minuta.

Fudbaleri Mančester junajteda minimalnim rezultatom pobijedili su Notingem Forest na "Siti graundu", a junak meča bio je Kazemiro.

Brazilac je u 89. minutu prekinuo ne tako zanimljiv meč, pa Junajted može mirno da se okrene ostalim obavezama. Svakako, biće zanimljivo vidjeti šta će reći Erik ten Hag poslije ovog duela koji u posljednje vrijeme ima vrlo neutemeljene izjave.

Junajted će u četvrtfinalu ugostiti upravo Liverpul sredinom marta mjeseca.

Dalje će i Vulvsi koji zahvaljujući pogotkom Marija Lemine iz drugog minuta ruše Brajton.