21° / 12°

12.05.

20° / 12°

Leverkuzen sve bliže tituli

U okviru 24. kola Bundeslige ekipa Leverkuzena je uspjela da slavi i da stigne još korak bliže tituli prvaka Njemačke. Oni su savladali Keln rezultatom 0:2 (0:1).

Sve je išlo naruku gostima, posebno od 14. minuta.

Jan Tilman je bio igrač zbog kog je domaći tim ostao sa igračem manje, otvorenim đonom je išao na Granita Džaku i napravio faul, poslije gledanja snimka sudija je odlučio da mu pokaže crveni karton.

Naravno, gosti od tada preuzimaju inicijativu, a konačno je šansu u gol pretvorio Frimpong, sve se desilo poslije centaršuta Grimalda, Šik je samo dotakao loptu i prebacio je ka strijelcu gola. Igrao se 38. minut.

U 73. minutu odličan prodor po lijevoj strani Adlija, poslao je upotrebljivu loptu u sredinu gdje je ovoga puta bio Grimaldo koji nije imao težak zadatak.

Ovom pobjedom Leverkuzen je došao na deset bodova viška u odnosu na Bajern iz Minhena na svega deset kola do kraja sezone.