20° / 12°

Inter je neprikosnoven, Aleksis osvojio tri boda na "Meaci"

Izvor: EPA-EFE/FABRIZIO CARABELLI

Autor: Antena M

Fudbaleri Intera pobijedili su Đenovu rezultatom 2:1 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Dimarko je imao prvu priliku na ovom meču, u 15. minutu kada je primio pas unutar kaznenog prostora, šutirao u donji desni ugao, ali je golman uspješno intervenisao.

Imali su po još jednu veliku šansu i jedni i drugi, ipak bez realizacije.

Međutim, Inter je promijenio rezultat na semaforu posle pola sata fudbala. Aleksis Sančez je poslao precizan pas do Aslanija, a ovaj poslao loptu pod prečku za 1:0.

Posle samo pet minuta, Sančez je od asistenta posao i strijelac. Poslije sporne sitacije u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal za domaće. Sančez ga je uspješno realizovao za 2:0 na poluvremenu.

Po povratku na teren, Inter je nastavio da niže šanse, ali je Đenova iskoristila jednu jedinu da smanji prednost rivala. Vaskez je pokupio odbitak i sa ivice kaznenog prostora šutirao u donji desni ugao.

Stigla je Đenova do još jednog pogotka, onog izjednačujućeg, ali je poništen zbog ofsajda.

U nastavku Inter je održao prednost i nakon 27 kola, "neroazuri" su na +15 od drugoplasiranog Juventusa.