25.05.

21° / 14°

Velika pobjeda Kadiza nad Atletikom

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Kadiza ostvarili su najveću pobjedu od početka sezone u La Ligi. Oni su danas na svom terenu savladali favozovani Atletiko iz Madrida sa 2:0, što im je tek treći trijumf i sada na 18. poziciji imaju 22 boda, dva manje od Selte koja je prva izned zone ispadanja.

Atletiko je ostao na četvrtoj poziciji na tabeli sa 55 bodova, četiri manje od Đirone koja ima i meč manje.

Kadiz je poveo u 24. minutu meča. Lijepo su kombinovali domaći fudbaleri, sa desne strane su težište igre preko sredine prebacili na lijevu stranu, odakle je Sobrino centrirao, a Huanmi na ivici peterca zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu Jana Oblaka - 1:0.

Očekivala se reakcija Atletika, ali umjesto toga, domaći tim je sredinom drugog poluvremena udvostručio svoju prednost. Duga lopta je sa Kadizove polovine terena upućena od strane Ernandeza pred kazneni prostor Atletika, gdje je Gabrijel Paulista loše procijenio let te lopte koja dolazi do Huanmija, a on u situaciji jedan na jedan još jednom šalje loptu iza leđa golmana Oblaka - 2:0.