23.05.

24° / 14°

Dortmund u četvrtfinalu, De Jong tragičar

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri njemačkog Dortmunda plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu u revanš-meču osmine finala savladali holandski PSV sa 2:0. To im je bio više nego dovoljno za prolaz dalje, jer je prvi meč završen rezultatom 1:1.

U 3. minutu lopta je bila ubačena sa lijeve strane na ivicu kaznenog prostora, gdje je na kraju stigla do Džejdona Sanča koji sa nekih 17 metara šalje milimetarski precizan šut po zemlji u donji desni ugao gola golmana Beniteza - 1:0.

Ali, tragičar meča bio je kapiten PSV-a De Jong, koji je na dodavanje Tezea u četvrtom minutu nadoknade očajno reagovao u kaznenom prostoru domaćih i sa desetak metara poslao loptu visoko preko gola.

Kazna je uslijedila već u narednom napadu, kada Marko Rojs u kontri Dortmunda izbija sam ispred Beniteza i rutinski šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Inače, navijači Dortmunda su večeras iskoristili priliku da izraze svoje nezadovoljstvo najavljenim promjenama formata takmičenja Lige šampiona. Istakli su nekoliko transparenata na tu temu, kojima su poručili da ''reforme ubijaju fer takmičenje'', kao i da ''UEFA uništava nacionalna takmičenja''.