23° / 16°

23.05.

24° / 14°

Stefan Savić među osam Lige šampiona, Atletiko izbacio Inter nakon penala

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su poslije penala, u revanš utakmici, izbacili Inter i sa 3:2 otišli dalje. U regularnom dijelu bilo je 2:1 za Madriđane, nakon trijumfa Intera u Italiji od 1:0. Naš Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta za domaćina.

Inter je poveo preko Dimarka u 33. minutu, ali je Atletiko samo dva minuta kasnije stigao do izjednačenja, strijelac je bio Grizman.

Nikako tim Dijega Simeonea nije mogao da pronađe rupu u odbrani „nerazura“ sve do samog finiša utakmice, ali je udarac Memfisa Depaja u 85. minutu zaustavila stativa. Ipak, jedva šezdesetak sekundi kasnije, isti igrač je ipak pogodio i odveo svoj tim u produžetke.

Nije bilo većih uzbuđenja u produžecima, pobjednika smo dobili poslije penala i to je bio Atletiko Madrid.

1. serija - Čalhanoglu pogađa, Depaj pogađa 1:1
 2. serija - Oblak brani Aleksisu, Zomer brani Saulu 1:1
 3. serija - Oblak brani Klasenu, Rikelme pogađa 2:1
 4. serija - Aćerbi pogađa, Korea pogađa 3:2
 5. serija - Lautaro promašuje čitav gol, Atletiko ide dalje

Ranije su plasman u četvrtfinale Lige šampiona izborili Boursija Dortmund, Arsenal, Barselona, Mančester siti, Real Madrid, Bajern i Pari Sen Žermen.

Žrijeb četvrtfinalnih parova biće održan 15. marta u Nionu.