18° / 11°

05.05.

20° / 11°

Crnogorske fudbalerke poražene od Bugarske

Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Salaspilsu od Bugarske 2:1, u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je kao trećeplasirana, sa pobjedom i dva poraza, završila nastup u grupi B 4.

Crnogorske fudbalerke na startu pobijedile su Azerbejdžan 4:0, dok su u drugom kolu izgubile od Letonije 5:1.

Selekcija, koju je u Letoniji predvodio Ivan Tatar, povela je u 38. minutu golom Ane Rakočević u 38. minutu.

Izjednačila je Plamena Penčva u 56, a pobjedu bugarskoj selekciji i plasman u elitnu rundu, donijela je Preslava Ivanova u 67. minutu.

Bugarska je turnir završila sa maksimalnim učinkom.

Tatar je kazao da su crnogorske fudbalerke odlično počele utakmicu i imale dobar posjed.

"Igrali smo agresivno i brzo, pa smo tako i dali gol. U drugom poluvremenu se osjetio umor, djevojke su fizički pale pa su protivnice to iskoristile i postigle dva gola. Jedan je bio iz kontranapada kad baš zbog umora nijesmo uspjeli da stignemo brze igračice Bugarske", rekao je Tatar

On smatra da je Crna Gora nezasluženo izgubila utakmicu.

"Djevojke su dale svoj maksimum na cijelom turniru i nema što da im se zamjeri", kazao je Tatar