18° / 11°

05.05.

20° / 11°

Crnogorke ubjedljive protiv Farskih Ostrva

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Farskih Ostrva 5:1, u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je drugi trijumf crnogorskih fudbalerki, nakon što su na startu kvalifikacja pobijedili Andoru 6:1.

Selekcija Farskih Ostrva bez bodova je nakon dva odigrana meča, nakon startnog poraza od Grčke 1:0.

Izabranice selektora Mirka Marića bolje su počele meč, imale su nekoliko šansi, ali su se prve radovale gošće.

Strijelac je bila Vilemos Dal Kristijansen u 17. minutu.

Izjednačila je Maša Tomašević u 17, a potpuni preokret donijela je Armisa Kuč u 41. minutu.

Kuč je bila strijelac i trećeg gola u 58. minutu.

Sve dileme riješila je Jasna Đoković u 84, a konačan rezultat postavila je Medina Dešić u prvom minutu sudijske nadoknade.

Crna Gora će u narednom kolu, 31. maja, igrati sa Grčkom.