06.05.

20° / 12°

Sjajno veče u Ligi šampiona: Deset golova, bez pobjednika u Madridu i Londonu

Izvor: EPA-EFE/JuanJo Martin

Na otvaranju četvrtfinalnih duela Lige šampiona čak deset golova! Real i Siti igrali su u Madridu 3:3, dok je u Londonu između Arsenala i Bajerna bilo 2:2.

Siti je poveo u 2. minutu u prijestonici Španije. Bernardo Silva je iz slobonjaka iskosa sa lijeve strane šutirao direktno u gol i iznenadio Lunjina. Međutim, deset minuta kasnije Čuameni je probao sa distance, lopta je pogodila Rubena Dijaša i promijenila pravac, te završila iz leđa Ortege.

Već u 14. minutu ubojita kontra i realizacija Rodriga za preokret i vođstvo Reala 2:1. U nastavku novi preokret. Sjajan šut Fodena u 66. minutu, igrači Reala ostavili su mu previše prostora, što mladi Englez znalački koristi. Vođstvo gostima pet minuta kasnije donosi Gvardiol, a remi pred revanš domaćinu je oebzbijedio Valverde.

U Londonu Bukajo Saka je u 12. minutu sjajno plasirao loptu u dalji ugao za vođstvo Arsenala. Međutim, već do poluvremena preokret u režiji Gnabrija i Kejna koji pogađa sa bijele tačke. U 76. minutu odlična akcija domaćih krunisana je pogotkom Trosara za konačnih 2:2.

REAL MADRID – MANČESTER SITI 3:3
Ruben Dijaš ag. 12, Rodrigo 14, Valverde 79 – Bernardo 2, Foden 66, Gvardiol 71

ARSENAL – BAJERN MINHEN 2:2
Saka 12, Trosar 76 – Gnabri 18, Kejn p. 32

Za polufinale sjutra će još igrati Atletiko Madrid i Borusija Dortmund, kao i Pari Sen Žermen i Barselona. Revanš utakmice biće odigrane 16. i 17. aprila