23° / 15°

Arsenal napunio mrežu Čelzija, petarda na Emirejtsu

Izvor: EPA-EFE/ANDY RAIN

Autor: Antena M

Fudbaleri Arsenala pobijedili su na svom "Emirejtsu" ekipu Čelzija rezultatom 5:0 u zaostalom meču Premijer lige.

Arsenal je u potpunosti nadigrao gradskog rivala, a blistao je bivši as Čelzija, Kai Haverc koji je postigao dva gola, dok su strijelci bili i Trosar i Vajt.

Artetin tim je odlično otvorio meč, pošto je već u četvrtom minutu Rajs proigrao Trosara, a ovaj načeo mrežu golmana Petrovića za 1:0.

Čelzi je uzvratio, najbolje šanse imao je Nikolas Džekson koji je po ko zna koji put ove sezone pokazao da mu je završnica najveći problem.

Arsenal je potpuno dotukao Čelzi na startu drugog poluvremena pošto je postigao još četiri gola.

U 52. minutu Vajt je pokupio otpadak i pogodio za 2:0, i tada je bilo jasno da je sve gotovo.

Čelzi se predao. U 57. minutu Haverc je pobjegao odbrani i poslao loptu pod prečku za 3:0, da bi u 65. Njemac iskoristio pas Sake i od stative savladao Petrovića za 4:0.

U 70. minutu Vajt je postigao i drugi gol, doduše, uz dosta sreće, u želji da centrira, poslao je loptu u malu mrežu za 5:0.

Arsenal će ostati lider sa 77 bodova barem do vikenda, pošto Siti u ovom trenutku ima dva meča manje. Liverpul ima 74 boda i svoj meč igra u srijedu na "Gudisonu", Siti ima 73 i dva meča manje od Arsenala u ovom momentu.