33 °

max 33 ° / min 17 °

Petak

13.06.

33° / 17°

Subota

14.06.

30° / 15°

Nedjelja

15.06.

30° / 17°

Ponedjeljak

16.06.

30° / 19°

Utorak

17.06.

29° / 18°

Srijeda

18.06.

29° / 17°

Četvrtak

19.06.

29° / 16°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Anćeloti odveo Brazil na Mundijal

Fudbal

Comments 0

Anćeloti odveo Brazil na Mundijal

Autor: Bojan Šuković

  • Viber

Fudbalska reprezentacija Brazila obezbijedila je plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine pošto je u debiju novog selektora Karla Anćelotija pred domaćom publikom slavila protiv selekcije Paragvaja 1:0 i dva kola prije kraja kvalifikacija i matematički obezbijedila odlazak na Mundijal.

Strijelac jedinog gola na meču bio je Vinisijus Žunior u 44. minutu pošto je iz prilično konfuznog napada domaće selekcije sa peterca ubacio loptu u mrežu na asistenciju Mateusa Kunje.

Kada je riječ o ostalim utakmicama, trijumfalno veče imali su još samo fudbaleri Urugvaja koji su pred domaćim navijačima pobijedili selekciju Venecuele 2:0 i taj način takođe obezbijedili plasman na najveću reprezentativnu svjetsku smortu.

Golove za izabranike Marsela Bjelse postigli su Rodrigo Agire u 43. minutu i De Araskaeta u drugom minutu nastavka meča.

U preostalim duelima Argentina i Kolumbija odigrali su vatren remi na "Monumentalu" 1:1 u meču koji je obilježio krilni fudbaler Liverpula Luis Dijaz, koji je gostima obezbijedio vođstvo u 24. minutu utakmice.

"Gaučosi" su do izjednačenja stigli tek na desetak minuta prije kraja meča kada je Tijago Almeida postavio konačan rezultat pošto je prethodno Enco Fernandes "pocrvenio" nakon grubog starta nad protivničkim igračem.

Jedini meč bez golova odigrali su u Peruu istoimena selekcija i Ekvador, a ovaj remi više je odgovarao gostima koji su zvanično otišli na Svjetsko prvenstvo.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR