Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Noe u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona (1:0).
“Mislim da nijesmo zaslužili poraz, rival je imao samo jedan šut u okvir gola i dao pogodak jer nijesmo dobri izašli u blok. S druge strane, imali smo stopostotnu šansu u prvom poluvremenu. Da smo poveli meč bi išao u potpuno drugom smjeru, imali bismo više prostora, oni bi morali da srljaju. Želio sam da se rješava u Podgorici, želja mi se ostvarila, iako bih više volio da je ostalo 0:0. Ipak, i ovaj rezultat nam daje veliku šansu, očekujem da budemo efikasniji u revanšu” rekao je Nenad Lalatović, trener plavih.
Temperamentni stručnjak ekipu je preuzeo prije samo dvije sedmice.
“Kad se uzme u obzir da sam imao samo sedam treninga s timom i da smo promijenili sistem bilo je vrlo teško i igrači su ispoštovali sve što sam tražio i izgarali svih 90 minuta. Igrači Noe su vrlo kvalitetni, dva njihova fudbalera zarade mjesečno koliko cijeli moj tim zajedno”, naveo je Lalatović.
Nastavio je u sličnom ritmu.
“Bili smo blizu vođstva i da smo poveli moja ideja bi se ispostavila kao ispravna, ali i ovako mislim da nije bila loša. Kad sam dolazio rekao sam da bih volio da imamo rezultat koji nam daje nadu pred revanš. To smo uspjeli, ali velika je žal zbog primljenog gola iz naše greške. Sve će se rješavati u Podgorici i Noi će sigurno biti mnogo teže nego ovdje. Biće paklena atmosfera, a i da je ostalo 0:0 morali bismo svakako da damo gol na našem terenu. Naravno, moraćemo da budemo hladne glave”.
Lalatović očekuje mnogo vatre pod Goricom.
– Pozivam sve navijače da ispune sve tribine i da pokažemo kako se navija za klub, kako se vole Podgorica i Crna Gora. Ako prođemo to će biti senzacija s obzirom na to koliko Noa dovodi i plaća igrače. Zamislite da mi imamo takav budžet, pa svake godine bismo igrali Ligu šampiona”, zaključio je trener Budućnosti.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR