26.04.

16° / 8°

Budućnost startovala ubjedljivom pobjedom

Izvor: Kscg.me

Košarkaši Budućnosti Voli ostvarili su pobjedu na startu finalne serije plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Budućnost je večeras u Podgorici savladala Mornar 97:77 (22:18, 31:18, 29:16 i 15:25).

Domaćin je, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj stekao ubjedljivu prednost, koja je do poluvremena povećao na 17 poena (53:36).

Razlika je iznosila i 32 poena (70:38) u 25. minutu.

Mornar je u posljednjem dijelu meča uspio da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi ubjedljiv trijumf domaćina.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Danilo Nikolić sa 20, Amedeo Dela Vale je ubacio 15, a Nikola Ivanović 13 poena.

Dvocifren je bio i Fedor Žugić sa 11 poena.

U barskom timu najbolji je bio Nemanja Vranješ sa 20, dok je Balša Živanović meč završio sa 17 koševa.

U plej-ofu igra se na tri pobjede.

Naredni meč biće odigran u subotu u Baru.

Budućnost igra za 13. titulu prvaka Crne Gore, ukupno 16. u klupskoj istoriji.

Podgorički tim, osim 12 titula prvaka Crne Gore, ima i tri uzastopna šampionska trofeja tadašnje SR Jugoslavije 1999, 2000. i 2001. godine.

Mornar je šampionski trofej osvojio samo jednom - 2018. godine.