24° / 16°

01.05.

22° / 14°

Derbi poražen od Zvezde

Košarkaši SC Derbija su dvadesetak minuta dobro parirali Crvenoj zvezdi u Beogradu, ali pobjeda domaćina nijednog momenta nije dolazila u pitanje u 22. kolu AdmiralBet ABA lige.

U dvorani” Aleksandar Nikolić” je aktuelni šampion slavio 90:70, a do velike razlike je došao mnogo boljom igrom u finišu treće i početkom posljednje četvrtine.

Dugo su “studenti” u prvom poluvremenu odolijevali “crveno-bijelima”, ali u drugom jednostavno više nisu mogli da isprate taj ritam…

Morali su da se pomire sa 12. porazom u regionalnom takmičenju u kojem imaju i 10. poraza.

SC Derbi je osmi na tabeli, u zoni je plej-ofa, sa pobjedom više od Splita i boljim međusobnim skorom.

Fakundo Kampaco je sa 23 poena i sedam asistencija predvodio Zvezdu, Nikola Ivanović je upisao šest.

Danilo Tasić se sa 16 istakao u podgoričkoj ekipi.