05.05.

20° / 11°

Crna Gora opravdala ulogu favorita protiv Švedske za prvu pobjedu

Tag Video

Muška košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Podgorici, u sjajnom ambijentu "Morače", ekipu Švedske 95:70, u utakmici drugog kola kvalifikacija za Eurobasket.

Podsjećamo, Švedska je na startu kvalifikacija pobijedila Bugarsku 84:70, dok je crnogorska selekcija poražena od Njemačke 85:61. Večeras je veliko iznenađenje priredila Bugarska koja je kod kuće savladala Njemačku 67:62.

Izabranici selektora Boška Radovića opravdali su ulogu favorita i odigrali dobar meč, u finišu prve četvrtine preuzeli su vođstvo (25:19) i do poluvremena stekli prednost od 15 (50:35), koja je u 23. minutu iznosila 20 poena (57:37).

Razlika je u nastavku rasla na 25 poena (93:68), koliko je i bilo na kraju (95:70).

Švedska je samo na početku bila ravnopravna, a u petom minutu imala je i šest poena prednosti.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kendrik Peri sa 18, Marko Simonović je ubacio 16, Vladimir Mihailović je meč završio sa 13, a Emir Hadžibegović 11 poena.

U švedskoj selekciji najbolji je bio Bera Endžije sa 15 poena.

Sada sve četiri ekipe imaju po pobjedu, a kvalifiakcije se nastavljaju 22. novembra kada dočekujemo Bugarsku, kojoj gostujemo tri dana kasnije. Prije toga naši momci igraće kvalifikacije za Olimpijske igre u julu mjesecu.