Budućnost Voli nakon drame izborila majstoricu! "Plavi" nadigrali Partizan u Podgorici!

Košarka

Tag Video
Comments 1

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su u Podgorici ekipu Partizana 74:73 u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Admiralbet ABA Lige.

Partizan je imao posljednji napad za pobjedu. Srećom, promašio ga je Aleksa Avramović, pa će se u petak u Beogradskoj areni igrati treći meč.

Budućnost je odigrala dobar meč, posebno u trećoj i posljendjoj četvrtini.

U 36. minutu razlika je iznosila devet poena prednosti (68:59), dok je na minut i četiri sekunde prije kraja bilo 74:69.

Sa četiri vezana poena, Kevina Pantera i Avramovića sa linije slobodnih bacanja, Partizan je uspio da zaostatak svede na poen (74:73).

Priliku da riješi pitanje pobjednika imao je Kenan Kamenjaš, ali nije realizovao oba bacanja, pa je Partizan dobio šansu da napravi preokret, ali nije imao sreće.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jogi Ferel sa 13, Kenan Kamenjaš je ubacio 12, Nikola Tanasković 11, a poen manje Flečer Megi.

U beogradskoj ekipi najbolji je bio Kevin Panter sa 17 košaeva.

Podsjećamo, Partizan je prvi međusobni duel pred svojim navijačima dobio 78:67.