25.04.

10° / 6°

Gut-Behrami ponovo najbrža u Kran Montani

Ostalo

Švajcarkinja Lara Gut-Behrami pobjednica je osmog spusta sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u Kran Montani.

Gut-Behrami, koja je i juče slavila u istoj disciplini, do pobjede došla je u vremenu minut, 27 sekundi i 73 stotinke.

To je njena druga pobjeda ove sezone, 26. u karijeri.

Ona je za dvije stotinke bila brža od drugoplasirane sunarodnice Korin Suter, dok je treće mjesto osvojila Austrijanka Nina Ortlib sa zaostatkom od pet stotinki.

Na četvrtom mjestu završila je Italijanka Federika Brinjone, peta je bila Čehinja Ester Ledecka, a šesta Austrijanka Stefani Venije.

Suter je vodeća u plasmanu spusta sa 477 bodova.

Ledecka je druga sa 322, a treća Brinjone sa 320 bodova.

Amerikanka Mikaela Šifrin, koja je propustila trku u Kran Montani, vodeća je u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1225 bodova.

Brinjone je druga sa 1198, a treća Petra Vlhova sa 1139 bodova.