02.05.

17° / 14°

Trijumf Gođe u Sent Antonu

Ostalo

Italijanka Sofija Gođa pobjednica je trećeg spusta sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u austrijskom Sent Antonu.

Gođa je do druge pobjede ove sezone, ukupno devete u Svjetskom kupu, došla u vremenu minut, 24 sekunde i šest stotinki.

Ona je ove sezone u istoj disciplini slavila i u francuskom Valdizeru.

Austrijanka Tamara Tipler bila je druga sa 96 stotinki slabijim vremenom od pobjednice, dok je trećeplasirana Amerikanka Brizi Džonson imala zaostatak od sekundu i četiri stotinke.

Na četvrtom mjestu završila je Čehinja Ester Ledecka, peta je bila Italijanka Laura Pirovano, dok su šesto vrijeme imale Slovenka Ilka Štuhec i
Švajcarkinja Korin Suter, pobjednica prvog spusta sezone.

Gođa je vodeća u plasmanu spusta sa 280 bodova.

Suter je druga sa 220, dok je treća Džonson sa 180 bodova.

U generalsnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Slovakinja Petra Vlhova, koja je u Sent Antonu osvojila 12. mjesto, sa 637 bodova.

Švajcarkinja Mišel Žisin je druga sa 498, a treća Gođa sa 402 boda.

Skijašice će sjutra voziti superveleslalom.