30.01.

8° / 2°

Granerud najbolji u Titis-Nojštadu

Ostalo

Norvežanin Halvor Egner Granerud pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup održano u Titis-Nojštadu.

Granerud je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 140 i 138 metara, za koje je dobio 299,4 bodova.

To je njegova šesta pobjeda ove sezone, nakon što je slavio dva puta u Nižnjem Tagilu i finskom zimskom centru Ruka i jednom u Engelbergu.

Njegov sunarodnik, Danijel Andre Tande bio je drugi skokovima od 138,5 i 138 metara i zbirom od 297 bodova.

Austrijanac Štefan Kraft bio je treći skokovima dužine 138 i 136 metara, za koje je dobio 291,3 bodova.

Pobjednik prva dva pojedinačna takmičenja ove sezone, Njemac Markus Ajzenbihler osvojio je četvrto mjesto (136,5 i 135), dok je peti bio Norvežanin Marius Lindvik (133,5 i 137).

Osvajač novogodišnje turneje Četiri skakaonice, Poljak Kamil Stoh nastup je završio na 17. mjestu.

Granerud je vodeći u generalnom plasmanu sa 948 bodova.

Ajzenbihler je drugi sa 684, a treći Stoh sa 622 boda.