30.04.

25° / 16°

Peković 60, Kasomu 66. mjesto

Ostalo

Crnogorski skijaš Branislav Peković osvojio je 60, dok je Petar Kasom završio na 66. mjestu u veleslalomu na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u italijanskoj regiji Friuli-Venecija Đulija.

U veleslalomu nastupilo je 100 skijaša.

Pobijedio je Slovenac Miha Oserban, ispred Norvežanina Rasmusa Bakeviga i Austrijanca Morisa Cudrela.

Peković je u utorak bio 66. u slalomu, dok Kasom nije završio drugu trku i ostao je bez plasmana.

Iz istog razloga bez plasmana u veleslalomu ostala je juče i Anastasija Vukasović, dok je u slalomu osvojila 49. mjesto.

Veleslalomom skijaša završen je nastup crnogorske reprezentacije na EYOF-u.

Mladići i djevojke iz 47 evropskih država, uzrasta od 15 do 18 godina takmiče se u 12 zimskih olimpijskih sportova - alpskom skijanju, biatlonu, kros kantriju, karlingu, umjetničkom klizanju, skijaškom trčanju, nordijskoj kombinaciji, ski monteringu, snoubordu, skijaškim skokovima, hokeju na ledu i brzom klizanju.