25.04.

10° / 6°

Gođi spust u Kran Montani

Ostalo

Italijanka Sofija Gođa pobjednica je sedmog spusta sezone Svjetskog kupa alpskih skijašica, koji je danas vožen u Kran Montani.

Do petog trijumfa ove sezone, ukupno 22. u Svjetskom kupu, došla je u vremenu minut, 26 sekundi i 81 stotinku.

Gođa je svih pet trijumfa ostvarila u spustu, a osim u Kran Montani, slavila je dva puta u kanadskom Lejk Luizu i po jednom u švajcarskom Sent Moricu i Kortini Dampeco.

Italijanka je 15 stotinki bila brža od drugoplasirane sunarodnice Federike Brinjone.

Pobjedničko postolje kompletirala je Francuskinja Lora Guš sa zaostatkom od 41 stotinke.

To je njen najbolji plasman u Svjetskom kupu.

Na četvrtom mjestu završila je Norvežanka Ranghild Movinkel, peta je bila Švajcarkinja Joana Helen, a šesta njena sunarodnica Priška Nufer.

Slovenka Ilka Štuhec bila je deveta, dok je Svjetska šampionka iz Kurševela, Švajcarska skijašica Žasmin Fluri, imala 17. vrijeme.

Gođa je vodeća u plasmanu spusta sa 580 bodova.

Štuhec je druga sa 401, dok treće mjesto zauzima Italijanka Elena Kurtoni sa po 288 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Amerikanka Mikaela Šifrin sa 1697 bodova.

Slovakinja Petra Vlhova je druga sa 975, dok je Lara Gut-Behrami treća sa 925 bodova.