23 °

max 23 ° / min 10 °

Utorak

29.04.

23° / 10°

Srijeda

30.04.

24° / 9°

Četvrtak

01.05.

24° / 12°

Petak

02.05.

25° / 14°

Subota

03.05.

24° / 15°

Nedjelja

04.05.

23° / 15°

Ponedjeljak

05.05.

21° / 15°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Usik i Duboa zakazali borbu za ujedinjenje titula, julski spektakl na Vembliju

Izvor: epa efe

Ostalo

Comments 0

Usik i Duboa zakazali borbu za ujedinjenje titula, julski spektakl na Vembliju

Autor: Antena M

  • Viber

Ukrajinski bokser Aleksandar Usik i Britanac Danijel Duboa postigli su dogovor o meču za ujedinjenje titula prvaka svjeta u teškoj kategoriji, koji će biti održan 19. jula na stadionu "Vembli" u Londonu, prenosi Bi-Bi-Si.

Duboa je šampion svijeta u IBF kategoriji, dok je Usik vlasnik VBO, VBA i VBC titula.

Usik je 19. maja 2024. godine u Rijadu pobijedio Britanca Tajsona Fjurija i ujedinio titule svjetskog šampiona u teškoj kategoriji u verzijama VBA, VBO, IBF i VBC. Ukrajinac je potom u junu 2024. objavio da je odustao od odbrane titule u verziji IBF, a Duboa je proglašen za šampiona.

Duboa je u septembru prošle godine odbranio IBF pojas pošto je pobijedio Entonija Džošuu.

Usik je 22. decembra prošle godine u revanšu pobijedio Fjurija i zadržao je titule svjetskog šampiona u teškoj kategoriji u verzijama VBA i VBO.

 "Zahvalan sam Bogu na prilici da se ponovo borim za neprikosnovenu titulu. Hvala ti, Danijele, što si čuvao moj IBF pojas - sada ga želim nazad", poručio je Usik, preneo je Bi-Bi-Si.

Duboa i Usik su se borili 2023. godine u Vroclavu, a tada je pobijedio ukrajinski bokser.

"Trebalo je da pobijedim u prvoj borbi, ali mi je ta pobjeda oduzeta odlukom sudije. Ovog puta neću praviti greške pred svojim narodom, na nacionalnom stadionu u svom rodnom gradu. Sada sam superiorniji i opasniji borac", naveo je Duboa.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR