30.04.

24° / 16°

01.05.

22° / 14°

Spektakl za kraj osmine finala: Portugal demolirao Švajcarsku za četvrtfinale Mundijala!

Qatar 2022

Tag Video

Fudbaleri Portugala posljednji su učesnici četvrtfinala Mundijala u Kataru. Sjajnom partijom razbili su Švajcarsku 6:1 i zakazali duel sa iznenađenjem šampionata, selekcijom Maroka koja je danas eliminisala Španiju. Ronaldo i drugovi, u eventualnom polufinalu igraće sa pobjednikom meča Engleska - Francuska. Druga dva para četvrtfinala su Holandija - Argentina, odnosno Brazil - Hrvatska.

U 17. minutu Portugal stiže do vođstva, strijelac je bio Gonsalo Ramos, momak koji je zamijenio Kristijana Ronalda u samom špicu napada. Dobio je u šetnaestercu loptu od Žoaa Feliksa, primio je i poslao raketu u bliži ugao.

Iz kornera koji je uslijedio nakon greške Fabijana Šera u 33. minutu, Portugalci stižu do drugog gola. Pepe je nadvisio Manuela Akandžija i zakucao loptu u mrežu za osmi gol u dresu reprezentacije.

Portugal u 51. minutu stiže i do trećeg gola. Ponovo je strijelac bio Gonsalo Ramos. Pravovremeno se ubacio na dodavanje Dioga Dalota i ćušnuo loptu kroz noge Janu Zomeru.

Samo pet minuta kasnije na 4:0 povisio je Rafael Gereiro. Ramosa je dodao za lijevog beka Dortmunda koji je akciju završio u stilu vrhunskih napadača - udarcem pod prečku.

Goleada u Lusailu, dva minuta nakon gola Portugalaca, Švajcarci postižu prvi gol na meču, strijelac je bio Akandži.

Veče iz snova napadača Benfike. Treći put se Ramos upisuje u strijelce, igrao se 67. minut.

Tačku na meč stavio je rezervista Leao, pogotkom u 92. minutu. Pet minuta nakon što je ušao u igru, napadač Milana se u kaznenom prostoru rivala namjestio i pogodio dalji ugao.

PORTUGAL – ŠVAJCARSKA 6:1 (2:0)